Wiadomości

11 osób zatrzymanych, blisko 200 wniosków o ukaranie po próbie zakłócenia obchodów smoleńskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

11 osób zostało zatrzymanych, 19 osób z mandatami, 295 osób wylegitymowanych – to bilans wczorajszych protestów obok pl. Piłsudskiego w Warszawie przed uroczystościami z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zapowiada, że skieruje do sądu wnioski o ukaranie 193 osób.

– W trakcie wczorajszych zabezpieczeń policjanci zatrzymali 11 osób. Wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna z osób była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione – mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji dodał, że w sobotę wylegitymowano łącznie 295 osób.

– Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie, nałożono także 19 mandatów karnych. Ponadto do sanepidu trafi ponad sto informacji o naruszeniu obowiązujących obostrzeń. W przypadku agresji wobec policjantów reakcja funkcjonariuszy była zdecydowana. W indywidualnych przypadkach używano środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, kajdanek i pałki służbowej – poinformował.

/rmf24.pl, fot. twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!