Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już 11 maja w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem Stop 447. Osoby uczestniczące w wydarzeniu chcą wyrazić sprzeciw wobec tzw. ustawy Just Act. Chodzi o przepisy, na mocy których władze USA mogą pomagać organizacjom żydowskim w dochodzeniu roszczeń, tzw. bezspadkowego mienia.

Niesie to za sobą zagrożenie dla suwerenności i finansów Polski. Roszczenia żydowskie opiewają na blisko 1 bln zł. Manifestację organizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Prezes stowarzyszenia Robert Bąkiewicz podkreślił, że w tej sprawie potrzebna jest ogólnonarodowa mobilizacja.

– Prawo, które zostało ustalone w Stanach Zjednoczonych ewidentnie może wpływać na polską rzeczywistość. Stany Zjednoczone jest to państwo, które buduje bezpieczeństwo, na którym jest oparte polskie bezpieczeństwo państwa polskiego. Z informacji, które do nas dopływają, faktycznie widać, że Stany Zjednoczone chcą to prawo realizować. Chociażby tutaj wypowiedź sekretarz stanu Mike Pompeo z bieżącego roku w Polsce. Dlatego tak ważna jest tutaj aktywność polskiego społeczeństwa – zwrócił uwagę Robert Bąkiewicz.

Manifestacja Stop 447 rozpocznie się 11 maja o godz. 14.00 przed kancelarią premiera. Następnie zgromadzeni przejdą Alejami Ujazdowskimi przed Ambasadę USA.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!