Wiadomości

10 nielegalnych migrantów ukrytych w 5-osobowym aucie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali 10 obywateli Wietnamu, którzy nielegalne przekroczyli polsko-litewską granicę państwową. Wszyscy byli przewożeni pięcioosobowym autem.

Wczoraj, 25 kwietnia 2019 br. patrol SG zauważył jadący od strony granicy z Litwą nienaturalnie obciążony samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze udali się za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę. Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze SG zauważyli samochód na poboczu. Nie było w nim kierowcy, a na tylnej kanapie i w bagażniku auta znajdowało się dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy. Podczas kontroli okazało się, że są to obywatele Wietnamu. Cudzoziemcy w wieku od 16 do 65 lat nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

Cudzoziemcy pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód. Obywatele Wietnamu prawdopodobnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!