Felietony

Życie codzienne w Bursztynowej Republice Ludowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sieci społecznościowej ВКонтакте poszukiwacze bursztynu z Polesia Wołyńskiego, którzy się tam tym NIELEGALNYM procederem trudnią, codziennie zamieszczają zdjęcia, na których możemy zobaczyć ich codzienne życie. Mają swój profil (Клондайк), który obserwuje przeszło 56 tysięcy użytkowników. Wcale nie kryją się z tym, co robią. Wręcz przeciwnie.

W przeciwieństwie do policjantów, którzy zajmują się ich ściganiem, wcale nie ukrywają twarzy. A policjanci? Ci zaglądają tam jedynie w ramach większych operacji, przeprowadzanych z zaangażowaniem dużych sił i środków, a pojedyncze radiowozy z reguły starają się trzymać z daleka i witane są tam tak, jak widać na jednym ze zdjęć. Wszystkie zdjęcia, które możemy oglądać poniżej, pochodzą z ostatnich dwóch dni.

Na pieńku mają ludzie z Kłondajka z banderowcami, o czym świadczy chociażby poniższy filmik, na którym widać, jak niszczony jest samochód należący do poszukiwaczy bursztynu. Filmik podpisany jest: „Kiedy nie uda się uciec przed banderowcami”. Zresztą rzućmy okiem na materiał filmowy zamieszczony pod poniższym linkiem:


 
A oto owe zdjęcia:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!