Wiadomości

Zwolnionej dyrektor Teatru Dramatycznego wszystko się kojarzy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Monika Strzępka to ewidentnie osoba niespełniona. Ale jak się ją zobaczy, jak się jej posłucha… Jedno jest pewne – wszystko jej się odpowiednio kojarzy i wszędzie widzi… penisy. Nawet Pałac Kultury kojarzy się jej z penisem.

Wojewoda mazowiecki stwierdził nieważność Zarządzenia Prezydenta Warszawy w sprawie powołania Moniki Strzępki dyrektora Teatru Dramatycznego m.st Warszawy. Decyzja Konstantego Radziwiłła nie spodobała się Monice Strzępce, która wyraziła to w Radiu Zet. Dodatkowo odwołana dyrektor teatru wypowiedziała się na temat „symboli fallusa”.

– Pozostaje dyrektorką Teatru Dramatycznego, naczelną i artystyczną. Natomiast jestem zawieszona, co oznacza, że nie mogę pełnić swojej funkcji, nie mogę podejmować decyzji i nie otrzymuję wynagrodzenia. Wygrałam konkurs pod koniec stycznia, a dyrektorką zostałam 1 września – mówiła Strzępka.

– Ja do tego konkursu nie podeszłam sama. Podeszłyśmy jako kolektyw dramatyczny. Oczywiście prawo nie przewiduje sytuacji, że możemy wspólnie prowadzić teatr. Musi być jedna dyrektorka i to jestem ja. Wygrałyśmy ten konkurs z wspaniałymi, kompetentnymi osobami i to się wydarzyło po raz pierwszy, no chyba w historii tego kraju. Nie ma precedensu – dodała.

W trakcie rozmowy padł także temat dotyczący… instalacji złotej waginy w teatrze. – To był mój pomysł. On się długo rodził. To jest praca wspaniałej artystki Iwony Demko. We współczesnej sztuce wagina jest na każdym kroku. Związki z przyrodą, ziemią są eksploatowane przez artystów z całego świata – powiedziała feministka.

W pewnym momencie Strzępka zeszła na temat jakoby wszechobecnych… penisów. – Żyjemy w kraju, w którym po prosty mamy tych penisów wysztorcowanych wszędzie bez liku. Bo to są symbole fallusa. Wszystko co jest wysokie i pnie się w górę, to jest męskie – mówiła.

– Pałac Kultury? – dopytywała prowadząca. – Również, oczywiście. Więc ta nasza skromna, wspaniała „wilgotna pani”, to chyba mamy prawo do jednego takiego miejsca, czy nie? – odparła Strzępka.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!