Wiadomości

Zwolennicy ISIS nie kryją radości w związku z postępami armii tureckiej i oczekują rychłego „wyzwolenia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak pisaliśmy niedawno, struktury konspiracyjne ISIS w Syrii i Iraku mogą skupiać nawet 18 tysięcy bojowników, przy czym szczególnie silne są one w północnej części Iraku, gdzie wykorzystują panujący tam chaos. Mają one być tam zdecydowanie silniejsze niż w Syrii. Ale także zamieszkiwany przez kilkadziesiąt tysięcy uchodźców obóz Al-Hol w północnej Syrii jest całkowicie zinfiltrowany przez dżihadystów, którzy prowadzą na miejscu rekrutację.

„Pomimo utraty terytorialnego kalifatu Państwo Islamskie, w ostatnim kwartale, utrwaliło swoje zdolności powstańcze w Iraku i odrodziło się w Syrii” – stwierdził w sierpniu br. Glenn Fine, generalny inspektor Departamentu Obrony USA.

Podjęta przez Turków i protureckich bojowników ofensywa przeciw Kurdom wzbudziła ogromne nadzieje wśród zwolenników ISIS, czemu otwarcie dają oni wyraz. W obozie Al-Hol zaatakowali oni Kurdów.

Działania wojsk tureckich i protureckich bojowników koncentrują się wokół dwóch miast, Ras al-Ajn i Tall Abjad, przy czym nie są one atakowane frontalnie – strona turecka najwyraźniej zamierza okrążyć je i dopiero potem przystąpić do bezpośęniego szturmu. Kurdowie stawiają zaciekły opór, a dziś rano mieli oni nawet przeprowadzić serię skutecznych kontrataków.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!