Wiadomości

Zwłoki kobiety przysypane liśćmi w parku. Policja ujawnia nagrania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łódzka policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy mogli być świadkami morderstwa w Parku na Zdrowiu, do którego doszło w grudniu 2020 roku. Funkcjonariusze opublikowali trzy nagrania i apelują o pomoc.

Do tej zbrodni doszło wieczorem 4 grudnia. 57-latka spacerowała w parku razem z psem rasy beagle. Kobieta długo nie wracała do domu, jej zaniepokojony mąż zawiadomił policję.

Po krótkich poszukiwaniach następnego dnia nad ranem odnaleziono ciało. Leżało przysypane liśćmi w jednej z bocznych alejek parku.

Policja nadal próbuje ustalić, kto zabił 57-latkę. Śledczy dzięki kamerom monitoringu wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli być świadkami zabójstwa. Poszukiwane osoby były na terenie lub w okolicy Parku Na Zdrowiu w czasie morderstwa.

Opis 1:

Mężczyzna poruszał się 04.12.2020 r. około godz. 19 ul. Krakowską, Krzemieniecką w kierunku ul. Retkińskiej. Jest krępej budowy ciała, ma zarost na twarzy, ubrany był w ciemną kurtkę i spodnie, buty typu sportowego oraz ciemną czapkę z jasnym, kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Opis 2:

Mężczyzna 04.12.2020 r. w godz. 18:27-19:45 zaparkował pojazd marki Opel Astra II Combi koloru granatowego (nieczytelne numery rejestracyjne) na parkingu przy Parku na Zdrowiu od strony ul. Srebrzyńskiej na wysokości bloków przy ul. Praussa, a następnie wszedł na teren parku. Ma wysportowaną sylwetkę, ubrany był w ciemną kurtkę, jasne spodnie, buty z białą podeszwą oraz ciemną czapkę z jasnym, kwadratowym emblematem na przodzie. Ma krótkie włosy, częściowo wygolone.

Opis 3:

Mężczyzna 04.12.2020 r. około godz. 19.30 szedł ul. Krakowską od ul. Michałowicza w kierunku ul. Biegunowej. Był on ubrany w luźną, zimową kurtkę, poprzecznie pikowaną, z dużym kapturem, miał przewieszoną przez ramię saszetkę, na twarzy – maseczkę. Przemieszczał się dynamicznym krokiem.

Jeśli jesteś osobą ,której wizerunek prezentujemy poniżej albo znasz tę osobę, skontaktuj się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Łodzi pod numerem telefonu 47 841 21 06 w godz. 8-16 lub całodobowo z Dyżurnym KWP w Łodzi pod nr tel. 47 841 22 57.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!