Wiadomości

Zwłoki dziecka owinięte w poszewkę. Makabryczne odkrycie nad rzeką w Legnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W pobliżu rzeki Kaczawy w Legnicy odnaleziono ludzkie zwłoki w stanie daleko posuniętego rozkładu. Według lokalnych mediów jest to ciało kilkuletniego dziecka, które było owinięte w poszewkę. Okoliczności tej sprawy wyjaśnia policja i prokuratura.

Informację o odnalezieniu ludzkich zwłok nad rzeką w Legnicy potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Jak przekazała, w sobotę około godziny 18 „w zaroślach nad rzeką ujawniono zwłoki człowieka w stanie znacznego rozkładu”. Wyjaśniła, że ze względu na stan ciała na tę chwilę nie jest możliwe podanie wieku osoby zmarłej ani przyczyny zgonu, co wyjaśnić ma zaplanowana na wtorek sekcja zwłok.

Tkaczyszyn zdementowała też informacje podawane przez niektóre media, że są to zwłoki noworodka. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Czynności na miejscu znalezienia zwłok trwały do późnych godzin nocnych – dodaje rzeczniczka. Według „Gazety Wrocławskiej” nad Kaczawą, w ruinach byłej mleczarni, znaleziono zwłoki dziecka zawinięte w poszewkę. Inne media podają, że zwłoki były „nadpalone”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!