Polska Wiadomości

Związek Harcerstwa Polskiego na swych zlotach promuje środowiska LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl przed każdymi wakacjami z kościelnych ambon słyszymy ostrzeżenia, by sprawdzać z kim i w jakim towarzystwie wyjeżdżają nasze pociechy. Mało kto chyba spodziewałby się, że uważnie na ręce patrzeć trzeba też ZHP. Zaproponowany na tegoroczny zlot program bowiem mocno szokuje nasyceniem ideologicznych treści.

„Zlot Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018” odbywa się w dniach 7 do 15 sierpnia 2018 roku. Szczegółowy program jest odstępny na stronie gdansk2018.zhp.pl. Jego uważna lektura jeży włos na głowie. Okazuje się bowiem, że uczestnikom zlotu na tacy podawani są tęczowi działacze, propagatorzy idei cywilizacji śmierci… ale nie tylko. Ot, ideologiczny „festiwal różnorodności”.

Już pierwszego dnia zlotu (7.08) w programie znalazł się „Namiot Dla Każdego”. Organizatorzy tak reklamują to wydarzenie: „To miejsce inkluzywne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie w nim panować otwartość na innych, wzajemny szacunek oraz zasady kulturalnej dyskusji”.

Niby piękna idea. Jak zwykle w takich sytuacjach ważne są szczegóły. Organizator podaje je bez ogródek: „Proponujemy projekcje krótkich filmów oraz dyskusję o nich, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi z cyklu Porozmawiaj z…(np. muzułmaninem, osobą poruszającą się na wózku, uchodźczynią, gejem, osobą transpłciową, ateistą, luteranką, itp.)”.

Na tym nie koniec ideologicznej indoktrynacji, albowiem jak zapewnia ZHP, „na stałe w namiocie będą plakaty informacyjne oraz biblioteczka z pozycjami dotyczącymi tematyki różnorodności”. Wspomnieć – już tylko jako ciekawostkę – można, że tego dnia zlotu harcerze mogli odwiedzać też np. Namiot Arabii Saudyjskiej…

Wypadek przy pracy? Nic podobnego. Dalsza lektura programu tylko to potwierdza. Tak Centrum Duchowe w ramach rozmów rozmowach o byciu dobrym człowiekiem zaplanowało spotkanie (sic!) z Moniką Matus, aktywistką organizacji Akcja Demokracja. Ów gość Centrum Duchowego wspierał czarne protesty, afiszował się z wieszakiem… „Nie będziemy inkubatorami”. „Nic o naszych macicach bez nas” – takimi właśnie hasłami aktywistka dzieliła się ze swoimi „folowersami”.

Na drugi dzień zlotu (8.08) ZHP przygotował kolejne atrakcyjne spotkania: Kobieta w Kościele, feminizm w Kościele… wait what?, a w nim Jola Szymańska z portalu Aleteia oraz… Zuzanna Radzik „teolożka i feministka”, znana z łamów „Tygodnika Powszechnego” czy „Krytyki Politycznej”. A jako „wisienka na torcie” w Kuźni inspiracji spotkanie z… Robertem Biedroniem.

W programie na 9.08 – tylko dla kadry – znalazło się też spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, którego postawa prorównościowa, sprzyjająca mniejszościom seksualnym jest doskonale znana.

Trudno ocenić po tym zestawieniu jak wypadnie i kim będzie sygnalizowany w programie jednego ze spotkań Gość niespodzianka… Prócz tego na zlocie – obok typowo harcerskich tematów – wiele będzie mówione o ekumenizmie, harcerze będą mogli zapoznać się z kursami Alpha i skorzystać z porad różnych specjalistów…

W Związku Harcerstwa Polskiegonie od dziś dzieje się coś niepokojącego, a kontrowersyjne wydarzenia zlotowe, najwyraźniej nie są dziełem przypadku, owocem omyłki, ale planowego i świadomego działania.

To oburzające, że dzieci są indoktrynowane nawet w takich wydawać by się mogło bezpiecznych organizacjach jak harcerstwo. Pojawia się pytanie jak obecny rząd, który meni się jako konserwatywny mógł do tego dopuścić?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!