Wiadomości

Żukowska do wyborców opozycji: “Nie głosujcie na Romana Giertycha”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nie głosujcie na Romana Giertycha” – powiedziała posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska w rozmowie z RMF FM.

Żukowska stanowczo zapowiedziała też, że nie chce, aby w ewentualnym wspólnym rządzie obecnych partii opozycyjnych pojawiła się Konfederacja. „Myślę, że szybko byłyby wtedy przedterminowe wybory” – powiedziała.

Anna Maria Żukowska w rozmowie z Robertem Mazurkiem wyraziła przekonanie, że wciąż istnieje szansa na wspólną listę opozycji, ale takich spraw nie uzgadnia się poprzez media. „Bierze się telefon i umawia na spotkanie” – wyjaśniła. Dlaczego politycy opozycji nie są w stanie porozumieć się w tej kwestii? Czy może chodzi o pieniądze i osobiste ambicje, jak wyraził to były premier Leszek Miller?

– Jeżeli Leszek Miller uważa, że w polityce chodzi o pieniądze to jest przykre spojrzenie, aczkolwiek to nie ma to nic do rzeczy bo i tak dostaniemy subwencję — powiedziała Żukowska. Zapewniła, że priorytetem opozycji jest pokonanie PiS w wyborach.

– Wygrać można nie za pomocą magicznych zaklęć pod tytułem „jedna lista”, która ma załatwić wszystko, ale to się nie dzieje samo, trzeba ludzi przekonywać, a to nie jest łatwe — dodała. Posłanka przekonywała, że wspólna lista opozycji wciąż jest jednak możliwa, ale tego rodzaju decyzje podejmuje się tak naprawdę „dwa miesiące przed wyborami”.

Gdyby przyszło do utworzenia wspólnego rządu ugrupowań będących obecnie w opozycji, Żukowska wskazała jedno ugrupowanie, z którym nie chciałaby współpracować.

– Żadnego rządu z Konfederacją. Nigdy. Konfederacja ewidentnie zmieniłaby naszą politykę wschodnią i stanowisko w sprawie wojny. Nasze stanowisko w stosunku do pomocy Ukrainie jest bardzo istotne dla przyszłości Polski, kolejnych pokoleń. Nie wyobrażam sobie rządzenia z kimś, kto uważa, że fajniej by było dogadać się z Putinem — powiedziała posłanka Lewicy. – Myślę, że szybko byłyby wtedy przedterminowe wybory — podkreśliła.

Pytana przez Mazurka, czy będzie zachęcać do głosowania na mecenasa Romana Giertycha, gdyby w ramach paktu senackiego wystartowała do Senatu, i co powiedziałaby wówczas swoim wyborcom, odparła: “Nie głosujcie na Romana Giertycha.”

– Uważam, że poglądy Romana Giertycha i jego postać nie będą służyły dobrej koalicji senackiej, dlatego mam nadzieję, że to się nie wydarzy — dodała.

/RMF FM, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!