Wiadomości

Został wyrzucony z PiS, przygarnął go… Andrzej Duda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łukasz Rzepecki objął stanowisko doradcy w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. To były poseł, który w trakcie ubiegłej kadencji został wykluczony z PiS – informuje portal Do Rzeczy.

Łukasz Rzepecki ma 28 lat. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2010 roku. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. Został sekretarzem PiS w województwie łódzkim i przewodniczącym regionalnych struktur Forum Młodych PiS.

Do Sejmu wszedł po wyborach parlamentarnych w 2015 roku i został najmłodszym wówczas posłem. W październiku 2017 roku został zawieszony w prawach członka PiS, a następnie wykluczony z partii.

Zasłynął m.in. z tego, że poparł wniosek o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu, a także wskazywał publicznie, że prezes Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę.

Rzepecki nie zagłosował za ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, a następnie poparł prezydenckie weta do tych ustaw. Wystąpił też przeciwko projektowi autorstwa PiS, który wprowadzał wyższą opłatę paliwową.

Dwa dni po wykluczeniu z PiS Rzepecki ogłosił swoje przystąpienie do klubu poselskiego Kukiz’15. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku nie wystartował.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!