Wiadomości

Żona Sławomira Nowaka usłyszała zarzuty karne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal TVP Info, żona byłego ministra transportu Sławomira Nowaka usłyszała zarzuty karne. Monika N. jest podejrzana o fałszowanie dokumentów.

O sprawie jako pierwsza poinformowała „Gazeta Polska”. Portal tvp.info z pytaniami dotyczącymi tej sprawy zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Rzeczniczka tej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz potwierdza, że Monika N. usłyszała zarzuty na początku stycznia tego roku.

– Usłyszała zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Nie przyznała się i odmówiła złożenia wyjaśnień – poinformowała portal TVP Info Skrzyniarz.

„GP” twierdzi, że według śledczych żona Nowaka miała w ten sposób pomagać mężowi w ukrywaniu majątku pochodzącego z korupcji.

Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA w lipcu ubiegłego roku. Wraz z nim zatrzymano byłego dowódcę jednostki GROM Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na początku października Sławomir Nowak usłyszał kolejne zarzuty. Chodziło o tzw. “czynne łapownictwo”. Były minister transportu w rządzie PO-PSL miał przyjmować pieniądze od byłego prezesa Orlenu Jacka K., byłego wiceprezesa PGE Wojciecha T. oraz Leszka K. w zamian za załatwienie im intratnych stanowisk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!