Wiadomości

Żona dewelopera będzie orzekać ws. skarg na decyzję Komisji Weryfikacyjnej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

ak nieoficjalnie ustalił portal wPolityce.pl, kolejny sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie budzi wątpliwości członków Komisji Weryfikacyjnej. Tym razem mowa o sędzi Dorocie Apostolidis, która jest żoną Krzysztofa Apostolidisa – znanego łódzkiego dewelopera, biznesmena i doradcy…Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi z Platformy Obywatelskiej. W sprawie jego działalności, toczy się w Łodzi śledztwo z doniesienia CBA.

Z informacji portalu wpolityce.pl wynika, że sędzia Dorota Apostolidis, która ma orzekać w sprawie skargi m.in. Hanny Gronkiewicz –Waltz budzi wątpliwości części członków komisji weryfikacyjnej.

Okazuje się bowiem, że sędzia jest żoną znanego łódzkiego biznesmena, który wybudował w Łodzi galerię handlową „Sukcesja”. Zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego firma Apostolidisa uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (Marszałkiem jest Witold Setępień z PO) dofinansowanie inwestycji w wysokości 8 milionów złotych. Pieniądze pochodziły ze środków unijnych. Biznesmen obiecał, że w ramach inwestycji zrewitalizuje zabytkowy obiekt, który mieścił się na terenie inwestycji. Nie zrobił tego, ale pieniądze z urzędu marszałkowskiego przyjął.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!