Wiadomości

Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania – poinformował na twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek po południu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej.

– Prace nad wznoszeniem płotu na granicy polsko-białoruskiej rozpoczną się już w najbliższych dniach i potrwają do kilkunastu tygodni. Na początku będziemy zabezpieczać odcinek lądowy, który jest najłatwiejszy do nielegalnego przejścia a trudniejszy do nadzorowania – poinformował wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Budowa płotu na granicy z Białorusią potrwa do kilkunastu tygodni

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Minionej doby, tj. 24.08, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 59 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski. To głównie ob. Iraku i Tadżyskistanu. Wczoraj strażnicy graniczni udaremnili 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią do Polski. Udaremnili ponad 2 tys. takich prób, a zatrzymali prawie 900 nielegalnych imigrantów. Zatrzymani cudzoziemcy przebywają w strzeżonych ośrodkach.

„Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie” – oświadczyła Komisja Europejska, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Komisja Europejska: Nie możemy zaakceptować przyzwolenia na nielegalną migrację do UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!