Wiadomości

Zofia Klepacka: “Powstrzymałam ją przed dokonaniem aborcji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zofia Klepacka podzieliła się osobistą historią. Windsurferka wspomina historię kobiety, która dzięki niej zrezygnowała z planów dokonania aborcji – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Zofia Klepacka to jedna z najsłynniejszych kobiet polskiego sportu. Jest mistrzynią oraz dwukrotną wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, ponadto brązową medalistką XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a także wielokrotna mistrzynią i wicemistrzynią Europy.

– Widzimy, w jakim kierunku zmierza dzisiejszy świat. W niektórych krajach eutanazja, jak i aborcja, są na porządku dziennym. Mam nadzieję, że Polska będzie przykładem dla Europy i ostoją chrześcijaństwa, ostoją normalności i normalnych wartości. Stąd też moja obrona kościołów, które zostały zaatakowane, pomników, przedstawiających naszych narodowych bohaterów, którzy przelewali krew za to, żeby Polska była wolna, suwerenna, demokratyczna – stwierdziła w rozmowie z Radiem Warszawa.

Podczas rozmowy z radiem Klepacka podzieliła się również poruszającą historią. Windsurferka zdradziła, że zgłosiła się kiedyś do niej kobieta, która planowała dokonać aborcji. Ostatecznie udało się jednak ją odwieść od tego zamiaru.

– Nie ukrywam, że udało mi się uchronić pewną kobietę przed tym. […] Jestem szczęśliwa, bo swoim świadectwem przekonałam tę kobietę, aby nie usuwała dziecka. Uważam, że jak będziemy o tym głośno mówić, to inni również będą brali z nas przykład – podkreśla w rozmowie z Radiem Warszawa.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!