Wiadomości

ZNP popłynął na alkoholowych interesach. Strata to ok. ćwierć miliona złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Związek Nauczycielstwa Polskiego właśnie przyznał w swoich sprawozdaniach, że stracił prawie 250 tysięcy złotych. Firma, w której produkty ZNP włożył pieniądze, specjalizuje się w kupowaniu whisky w beczkach – informuje serwis Wirtualna Polska.

Według informacji przekazanych przez portal, ZNP nie chce ujawnić, w co zainwestował, a także dlaczego, mimo, że dziennikarz WP Patryk Słowik pytał o to dwukrotnie.

„W dokumencie pod tytułem «Dodatkowe informacje i objaśnienia do zbiorczego Sprawozdania Finansowego ZNP za 2021 r.» – znajduje się wzmianka o redukcji wartości inwestycji w produkty firmy Stilnovisti do zera” – pisze Wirtualna Polska i dodaje, że w najstarszym dokumencie, jaki odnaleziono (za 2017 r.) wartość produktów firmy wynosiła blisko 250 tys. zł.

Firma Stilnovisti zajmuje się inwestycjami w beczki whisky. Jak reklamowała na swojej stronie, „jeden z indeksów śledzących cenę whisky na aukcjach – Knight Frank Rare Whisky Index – zyskał w perspektywie 10-letniej aż 478 proc”, inny „Rare Whisky Icon 100 Index, badający cenę stu najbardziej pożądanych butelek whisky, osiągnął w czasie ostatnich 12 miesięcy wzrost o ponad 13 proc.”.

WP zwraca jednak uwagę, że ZNP w ciągu kilku lat stracił pieniądze, a „z roku na rok obniżano wartość nabytych produktów, aż w ostatnim roku uznano, że są bezwartościowe”. Jak przekazała rzeczniczka związku Magdalena Kaszulanis, w sprawie firmy Stilnovisti toczy się postępowanie prokuratorskie, a związek ma status jednego z pokrzywdzonych. Portal przekazał, że firma oferujące inwestycje w whisky od 2019 r. ma problemy finansowe.

/wp.pl, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!