Wiadomości

Znieważenie symboli religijnych i narodowych. Autorowi “wystawy” grożą dwa lata więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obleśna wystawa odbyła się w czerwcu br. w Łodzi, w budynku Off Piotrkowska. Zdjęcia przedstawiają symbole religijne i narodowe na tle kobiecych miejsc intymnych. Podejrzanemu grożą dwa lata więzienia.

“51-latkowi postawiono zarzuty obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotów czci religijnej oraz znieważenia bandery RP” – poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Wystawca artysty Marcela Z. spowodowała duże kontrowersje. Fotografie przedstawiały m.in. różaniec, wizerunki Matki Boże, św. Jana Pawła II, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, a także flagę RP na tle kobiecych miejsc intymnych.

Organy ścigania zawiadomiła Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, która znana jest m.in. z walki o prawa lokatorów. “Poczułam się obrażona, jako kobieta, jako patriotka i jako katoliczka” – zaznaczyła. Są wystawę zaś określiła “wulgarnymi wizerunkami waginy połączonymi z symbolami religijnymi i narodowymi”. Już w czerwcu, podczas trwania wystawy, zbulwersowana była jej treścią.

“Zarzucone przestępstwa łączą się z wystawą prac podejrzanego, która odbywała się w Galerii Off Piotrkowska w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Fotofestiwal 2021. 18 czerwca 2021 roku do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zdaniem jego autorki prezentowane na wystawie prace obrażały uczucia religijne i znieważały symbole państwowe” – powiedział rzecznik.

Autor wystawy, który – jak to w przypadku każdego, kto czerpie satysfakcję, czyniąc innym krzywdę – jest osobą mocno przewrażliwioną na swoim punkcie. Nie tylko nie poczuwa się do winy, ale wręcz kreuje się na ofiarę…

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!