Wiadomości

Znany bokser Dawid „Cygan” Kostecki popełnił samobójstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje pięściarz Dawid “Cygan” Kostecki. 38-letni bokser popełnił samobójstwo w celi. Ostatnio miał problemy z prawem. Odsiadywał karę za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą – podało radio RMF.

Dawid Kostecki był jednym z najbardziej utalentowanych polskich bokserów. W 2005 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC i mistrzostwo federacji WBF. Boksował w wadze ciężkiej.

W szczytowym okresie kariery należał do czołówki polskich bokserów. Dawid Kostecki zawodowo walczył na ringu od 2001 roku. Stoczył łącznie 41 pojedynków, z których 39 wygrał.

Na zawodowych ringach, w latach 2001-2014, Kostecki stoczył 41 walk, z których 39 wygrał, w tym 25 przed czasem, a dwie przegrał. W 2004 r. wywalczył młodzieżowe mistrzostwo świata federacji WBC w wadze półciężkiej, a w kolejnym sezonie sięgnął po seniorski pas mało znanej organizacji World Boxing Foundation w tej samej kategorii.

Z kolei w 2011 r. został interkontynentalnym mistrzem federacji WBA. Mimo sporych ambicji, nigdy nie boksował o tytuł którejś z największych federacji, a na przeszkodzie stanęły m.in. problemy z prawem.

W czerwcu 2012 r., tuż przed pojedynkiem ze sławą zawodowych ringów Royem Jonesem Jr., rzeszowianin trafił do więzienia.

/rmf24.pl, tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!