Europa Wiadomości

Znana irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor przeszła na islam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu nczas.com społeczeństwo irlandzkie ostro skręca w lewo. Tym razem znana piosenkarka, Sinead O’Connor ogłosiła, że wyrzekła się katolicyzmu i w ogóle chrześcijaństwa. Postanowiła przejść na islam i przybrała nowe imię: Shuhada’ Davitt.

O’Connor poinformowała za pośrednictwem Twittera, że na dobre porzuciła wiarę katolicką. 51-latka została wcześniej „wyświęcona” na „kapłana” przez Irlandzki Kościół Ortodoksyjny i Apostolski, sektę wywodzącą się od katolicyzmu. Miało to miejsce jeszcze pod koniec lat 90-ych.

Ale to było za mało dla kontrowersyjnej śpiewaczki. O’Connor w ostatnich tweetach występuje w hidżabie zamiast koloratki.

– Z dumą mogę ogłosić, że zostałam muzułmanką. Jest to naturalna konkluzja każdej inteligentnej podróży teologicznej. Studiowanie wszystkich pism prowadzi do islamu. To oznacza, że wszystkie inne pisma są zbędne – przekonuje konwertytka na islam.

– Otrzymam nowe imię – To będzie Shuhada – dodaje.

Wokalistka, która w zeszłym roku była na intensywnym leczeniu psychiatrycznym w USA opublikowała wideo, na którym śpiewa Adhanę. Jest to muzułmańskie wezwanie do modlitwy.

Pewnie za parę miesięcy okaże się , że jest żydówką albo buddystką… Jak sądzicie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!