Wiadomości

Znaleziono ciało Jakuba Bocheńskiego. Policja potwierdza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odnalezione w czwartek zwłoki na terenie krakowskiego Dąbia należą do Jakuba Bocheńskiego – potwierdziła krakowska policja.

Informację przekazał w piątek portal polsatnews.pl, który skontaktował się z mł. asp. Bartosz Izdebski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policja znalazła zwłoki w jednym z pustostanów na krakowskich Grzegórzkach.

“Rany cięte były na ciele młodego mężczyzny, które odnaleziono w pustostanie na krakowskich Grzegórzkach. To prawdopodobnie zaginiony 30-letni polityk Lewicy – Jakub B” – poinformowała w piątek rano dziennikarka Radia Kraków Dominika Kossakowska. Przyczynę śmierci zweryfikuje sekcja zwłok.

Polityk Nowej Lewicy Jakub B. zaginął pod koniec września. Mężczyzna ostatni raz był widziany 24 września, kiedy wychodził z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej w Krakowie. W hotelu odbywało się firmowe szkolenie. Po jednej z przerw w zajęciach mężczyzna nie wrócił na swoje miejsce. Rzeczy osobiste miał pozostawić na stoliku, przy którym siedział.

Jedna z kobiet twierdzi, że B. krótko przed zaginięciem wykorzystał ją seksualnie. Kobieta złożyła już zawiadomienie w tej sprawie, a policjanci zabezpieczyli nagrania z hotelowego monitoringu – podaje portal tvp.info. Według informatorów, zabezpieczono monitoring, na którym widać moment napaści seksualnej na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju.

Serwis opisuje, że może nie być to pierwsza sprawa o charakterze seksualnym, w którą zamieszany jest polityk Nowej Lewicy. – Poprzednie też miały być wyciszane – twierdzi osoba znająca kulisy sprawy. Informację tę potwierdziła także nieoficjalnie policja.

Kilka dni po zaginięciu B. został zawieszony w prawach członka partii Nowa Lewica. “Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba B. w partii” – poinformowano w mediach społecznościowych. Rzecznik klubu parlamentarnego Lewicy, Marek Kacprzak przekazał, że decyzja ma związek z doniesieniami medialnymi. Zapewnił, że Lewica nie ma kontaktu z Jakubem B.. Mężczyzna będzie zawieszony do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Źródło: Polsat News, dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!