Wiadomości

Zmiana na stanowisku szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Michał Adamczyk został nowym dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zastąpił na stanowisku odwołanego przez zarząd TVP Jarosława Olechowskiego, który sprawował także funkcję dyrektora TVP3 i TVP Warszawa.

“Zarząd TVP odwołał dzisiaj Jarosława Olechowskiego z funkcji dyrektora TAI, TVP3 i TVP Warszawa. Nowym dyrektorem TAI został red. Michał Adamczyk” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej TVP. W połowie stycznia 2018 Olechowski został p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a w sierpniu na stałe objął to stanowisko.

Informację podano dzień po tym, jak media opisały spór personalny mający mieć miejsce wewnątrz TVP. Portal Onet pisał w poniedziałek, że szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz “wkroczyli na wojenną ścieżkę”.

Michał Adamczyk związany jest z Telewizją Polską od 2001 roku. Pracę rozpoczynał jak reporter „Wiadomości”. W latach 2006–2009 był korespondentem TVP w Brukseli. W styczniu 2016 roku został prezenterem głównego wydania „Wiadomości”. Jest związany także z TVP Info, gdzie prowadził m.in. „Info Dziennik”, „Poranek Info” i „Serwis Info”. Od 2018 roku jest gospodarzem programu „Strefa Starcia” emitowanego w niedzielny wieczór w TVP Info.

/dorzeczy.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!