Wiadomości

Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie, atakowało lotnictwo strategiczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w obwodzie dniepropietrowskim rannych zostało 25 osób, w tym troje dzieci.

„Około 2:30 w nocy rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę z samolotów lotnictwa strategicznego – dziewięciu Tu-95 z regionu Olenegorsk (obwód murmański) i dwóch Tu-160 z regionu Morza Kaspijskiego. W sumie wystrzelono 18 powietrznych pocisków manewrujących X-101 / X-555. Siły i środki obrony przeciwlotniczej Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczyły 15” – czytamy w komunikacie Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Tej nocy nieprzyjaciel przeprowadził kolejny zmasowany atak powietrzny na Ukrainę. Drugi z rzędu w ciągu ostatnich 3 dni. Według wstępnych informacji, atak rakietowy został przeprowadzony z samolotów strategicznych (typu Tu-95Ms). W stolicy alarm trwał około 3 godzin” – poinformował Serhij Popko, szef KMWA.

„Raszyści po raz kolejny zaatakowali w złożony sposób – jednocześnie z pociskami samosterującymi i dronami. Według wstępnych informacji, wszystkie wrogie pociski i UAV zostały zniszczone w przestrzeni powietrznej Kijowa przez nasze siły obrony powietrznej! Trwa weryfikacja danych” – dodał Popko.

W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w obwodzie dniepropietrowskim rannych zostało 25 osób, w tym troje dzieci. „Wróg zaatakował pociskami. 7 z nich zostało zestrzelonych przez dowództwo lotnicze „Wschód”. Ale są też trafienia. Dostało się rejonowi pawłohradzkiemu” – podał Serhij Łysak, szef administracji wojskowej obwodu dniepropietrowskiego.

Łysak zaznaczył, że w Pawłohradzie zostało zniszczone przedsiębiorstwo przemysłowe. Wybuchł tam pożar, który ratownicy już ugasili. W dzielnicy mieszkalnej ucierpiało 19 wieżowców, 25 domów prywatnych, 6 szkół i placówek wychowania przedszkolnego oraz 5 sklepów. Zniszczenia występują również w groamdach rejonu. W Werbkiwskiej uszkodzonych zostało prawie 40 budynków mieszkalnych, w Jurijowskiej – 2. W Mezyryckiej uszkodzona została szkoła.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!