Wiadomości

Zmasowany atak dronów wymierzony w strategiczne punkty w Iranie. Czy to Izrael?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Seria potężnych eksplozji miała miejsce w niedzielę wieczorem w obiektach infrastruktury wojskowej w Iranie. W wielu miastach ogłoszono alarm lotniczy.

Według agencji informacyjnej IRNA w mieście Shahid-Salimi w prowincji Azerbejdżan Wschodni wybuchł pożar w dużej fabryce oleju silnikowego. Agencja informacyjna Tasnim informuje, że drony zaatakowały także magazyn wojskowy i centrum produkcji amunicji. Odgłosy eksplozji słychać też było w Teheranie, według naocznych świadków, nad stolicą Iranu w niebo wzbiły się samoloty. Według lokalnych mieszkańców zaatakowane zostały budynki rządowe w Teheranie. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach i rannych.

Irańskie Ministerstwo Obrony potwierdziło atak dronów na jeden z ośrodków produkcji amunicji. „Wieczorem 28 stycznia 2023 roku około godziny 23:30 przeprowadzono nieudany atak przy użyciu dronów na jeden z ośrodków Ministerstwa Obrony” – poinformował resort w komunikacie. „Jeden z nich został zestrzelony przez system obrony powietrznej, a dwa pozostałe wpadły w pułapki obronne i eksplodowały”.

Wśród celów, które zostały zaatakowany przez drony, były między innymi:
— Baza Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej
— Kwatera Główna Al Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej
— Centrum Produkcji Amunicji i Materiałów Wybuchowych
– Rafineria ropy
— Baza wojskowa Hamadan
— Baza wojskowa w Karadżu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!