Wiadomości

Zmasowane ataki powietrzne na Kijów i inne ukraińskie miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z Kijowa docierają do nas informacje o zmasowanych rosyjskich atakach przy użyciu rakiet balistycznych i manewrujących oraz dronów Shahed. Bombardowane są też inne miasta, w tym Charków i obwód charkowski.

W świetle niepotwierdzonych doniesień, Rosjanie odpalali rakiety z Morza Kaspijskiego, a także z Morza Czarnego. Pojawiły się też doniesiono o dużej aktywności rosyjskiego lotnictwa strategicznego. W powietrzu zaobserwowano 6-7 bombowców Tu-22m i 10-15 bombowców TU-95. W sporej części Kijowa nie ma światła, wstrzymany jest też ruch pociągów.

Szef kijowskiej miejskiej administracji wojskowej Serhij Popko przekazał, że ze wstępnych informacji wynika, iż na Kijów spadła rakieta hiperdźwiękowa Kindżał, zaznaczając, że “wszystkie służby są na miejscu”. Dodał, że obronie przeciwlotniczej udało się zestrzelić drony i pociski manewrujące.

Mer Kijwa Witalij Kliczko podał, że do eksplozji doszło w co najmniej dwóch dzielnicach Kijowa, a poszkodowane zostały co najmniej dwie osoby.

Rosjanie dokonali też około 15 uderzeń na Charków i obwód charkowski. – Trafiony został prywatny budynek mieszkalny w obwodzie charkowskim. Informacje o ofiarach są wyjaśniane – powiedział szef administracji obwodowej Sinehubow i dodał, że wciąż jest zagrożenie kolejnymi uderzeniami.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!