Wiadomości

Zmarł przewodniczący OPZZ Jan Guz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 roku.

O jego śmierci poinformował za pośrednictwem Twittera Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz. “Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich” – napisał Sławomir Broniarz.

Jan Guz ukończył nauki polityczne na Akademii Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie, podyplomowe studium menadżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz kilka kursów dla wykładowców oraz instruktorów. Był mechanikiem i współzarządcą wielu firm. Pracował w Ochotniczych Hufcach Pracy – także jako zastępca komendanta hufca. Przewodniczył radzie OPZZ w województwie bialkopolskim.

W latach 1997-2004 był wiceprzewodniczącym związku, a od kwietnia 2004 roku przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. W 2006 roku uzyskał reelekcję. W 2010 roku prezydent Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W październiku 2015 roku został członkiem Rady Dialogu Społecznego.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!