Wiadomości

Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości zakażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł jeden z pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Przyczyną śmierci było zarażenie koronawirusem – poinformował portal wpolityce.pl.

– Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje jak straszny jest koronawirus. Od prawie miesiąca przebywał na urlopie, a potem na zwolnieniu lekarskim. Podczas jego nieobecności okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość, że choroba go pokonała. Zmarł w szpitalu. Jest nam bardzo przykro. Łączymy się bólu z jego bliskimi i zapewniamy o udzieleniu wszelkiej niezbędnej pomocy rodzinie zmarłego — powiedziała Agnieszka Borowska, rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości.

Zmarły był kierowcą wiceministra Marcina Romanowskiego.

– Był dobrym, szlachetnym i lubianym przez wszystkich człowiekiem. Bardzo lubił swoją pracę, wykonywał ją świetnie, z wielkim zaangażowaniem. Można powiedzieć, że samochody to była jego pasja. Kochał też zwierzęta, angażował się w ich ochronę. Jeździł na interwencje, pomagał w ramach wolontariatu — powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl wiceminister sprawiedliwości.

– Chciałem przekazać kondolencje rodzinie. Chcę zapewnić o naszej bliskości i modlitwie — dodał Romanowski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!