Wiadomości

Zmarł mężczyzna, w świetle ustaleń prokuratury został on pobity przez policjanta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł Piotr P., który według Prokuratury Rejonowej w Chojnicach został pobity przez policjanta – 37-letniego Krystiana L. z KPP w Człuchowie. Na wtorek planowana jest sekcja zwłok zmarłego. Prokuratura zmieni kwalifikację czynu zarzucanego policjantowi.

– Pokrzywdzony zmarł w sobotę o godz. 23.40, na oddziale intensywnej opieki medycznej. We wtorek w południe z udziałem biegłego lekarza dokonamy oględzin zewnętrznych i otwarcia zwłok pokrzywdzonego, by ustalić, co było bezpośrednią przyczyną jego zgonu – powiedział prokurator rejonowy w Chojnicach Mirosław Orłowski.

Prokurator poinformował, że zmianie ulegnie kwalifikacja czynu zarzucanego Krystianowi L.

– Dalej prowadzimy już postępowanie w kierunku art. 156 par. 3 kk, to jest spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka – wyjaśnił prokurator.

Za popełnienie tego czynu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zapowiedział również, że w tym tygodniu przygotowane zostanie zażalenie na decyzję sądu, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie zastosował wobec Krystiana L. – podejrzanego wówczas jeszcze o ciężkie pobicie kolegi i spowodowanie obrażeń ciała u swojej partnerki – środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Prokuratura argumentowała, że wniosek o tymczasowy areszt jest powodowany zagrożeniem surową karą za zarzucane podejrzanemu przestępstwo i obawą matactwa. Wskazała również na to, że podejrzany – po zatrzymaniu w obecności policjantów – groził popełnieniem kolejnego przestępstwa wobec pokrzywdzonych.

13 kwietnia sąd aresztu nie zastosował. Krystian L. został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

37-letni Krystian L., jego partnerka, z którą mieszkał od kilku miesięcy oraz kolega – Piotr P., mieszkaniec gminy Przechlewo, spotkali się 7 kwietnia wieczorem. Jak relacjonowała prokuratura, w dyskotece w Chojnicach spożywali alkohol.

Gdy wracali do mieszkania, w jednym z bloków w tym mieście między kobietą a Krystianem L. doszło do sprzeczki. W czasie kłótni mężczyzna uderzył swoją partnerkę. Piotr P. stanął w jej obronie.

Wówczas na klatce schodowej Krystian L. uderzył go dwukrotnie. Mężczyzna spadł ze schodów, uderzając głową o stopnie. Utracił przytomność.

Po interwencji policji pogotowie przewiozło go do szpitala w Chojnicach. Lekarze stwierdzili u niego pęknięcie podstawy czaszki i krwiak nadtwardówkowy. W bardzo ciężkim stanie przebywał na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!