Polska Wiadomości

Zmarł znany aktor Krzysztof Kowalewski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dorzeczy.pl informacja o śmierci aktora pojawiła się na Facebooku Jana Hartmana. Portal Onet potwierdził ją w rozmowie z rodziną zmarłego.

“Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady” – napisał na Facebooku Jan Hartman. Wiadomość o śmierci Kowalewskiego potwierdziła w rozmowie z Onetem Teresa Gąssowska z Teatru Współczesnego w Warszawie. Aktor był z nim związany od kilku lat.

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 r. w Warszawie. Na jego koncie znalazło się około 100 ról w filmach i serialach. Aktor wystąpił w takich filmach jak: “Potop” oraz “Ogniem i mieczem”, “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, “Miś”, “Wyjście awaryjne”, “C.K. Dezerterzy”, “Rozmowy kontrolowane”, “Nic śmiesznego”, “Ryś”.

Aktor występował również w słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego, pt. “Kocham Pana, Panie Sułku”. Wcielił się tam w niezapomnianego Pana Sułka.

Kowalewski występował również w teatrze. Grał na deskach teatrów: Klasycznego (1960-1961), Dramatycznego (1961-1962), Polskiego (1962-1970), Studenckiego Teatru Satyryków (1970-1973) i Rozmaitości (1974-1977). Ostatnio był związany z Teatrem Współczesnym.

Aktor zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat.

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!