Wiadomości

Złożono kasacje do Sądu Najwyższego w sprawie “gangu Fryzjera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dominik Panek, prowadzący blog Piłkarska Mafia, poinformował, że prokuratura oraz dwóch oskarżonych złożyło kasację do Sądu Najwyższego w sprawie wyroku w procesie tzw. “gangu Fryzjera”.

Polskie Radio 24 przypomina, że prawomocne wyroki w sprawie “gangu Fryzjera” zapadły w listopadzie ubiegłego roku. Jak się okazuje, nie jest to jednak koniec sprawy – prokuratura zdecydowała się bowiem na złożenie kasacji do Sądu Najwyższego. Jak poinformował blog Piłkarska Mafia, kasacje złożyli również Ryszard F., ps. “Fryzjer” (skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności) oraz były sędzia międzynarodowy Grzegorz G. (skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata).

Sąd Najwyższy będzie musiał sprawdzić, czy podczas postępowania, które zakończyło się wyrokiem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, nie doszło do błędów proceduralnych. Według polskiego prawa, SN, przy złożonej kasacji, nie może orzekać w sprawie winy lub niewinności.

“Trwa kompletowanie dokumentacji, która w ciągu miesiąca powinna trafić do Sądu Najwyższego, a ten zadecyduje najpierw, czy są podstawy do merytorycznego ich rozpatrywania, a następnie ustali termin posiedzenia” – czytamy na blogu.

Kasacja prokuratury dotyczy czterech oskarżonych we wcześniejszym procesie – dwóch byłych piłkarzy Lecha Poznań, Piotra R. oraz Waldemara K., byłego masażysty „Kolejorza”, Roberta D., oraz Ryszarda F., znanego jako „Fryzjer”.

Prokuratura ma wątpliwości co do uniewinnienia od zarzutów w sprawie meczu Górnika Polkowice z Lechem w sezonie 2003/2004. Polkowiczanie walczyli wówczas o utrzymanie w ekstraklasie. Według śledczych, wpływ na wynik tego meczu miał fakt, że przedstawiciele Świtu Nowy Dwór Mazowiecki “przebili” ofertę Górnika. Prokuratorzy uważają, że było to sprzeczne z zasadami sportowej rywalizacji.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!