Świat Wiadomości Żydzi

Złość żydowska przeciwko ONZ. “Sabotuje pokój”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przełom w sprawie Palestyńskiej. – Zwrócę się z prośbą o ponowne rozpatrzenie prośby Palestyny o przyjęcie w poczet członków ONZoświadczyła Vanessa Frazier, przewodnicząca Rady Bezpieczeństwa tej organizacji. Oznacza to powszechne uznanie państwa Palestyna na arenie międzynarodowej.

Złość żydowska przeciwko ONZ. Autonomia Palestyna poprosiła w minionym tygodniu o ponowne rozpatrzenie przez Radę Bezpieczeństwa wniosku o pełne członkostwo w ONZ. Obecnie posiada status nieczłonkowskiego obserwatora, podobnie jak Stolica Apostolska.

– O ile nie będzie innej propozycji, zwrócę się do Komitetu ds. Przyjęć Nowych Członków z prośbą o ponowne rozpatrzenie w kwietniu wniosku państwa-obserwatora Palestyny o przyjęcie w poczet członków – oświadczyła Vanessa Frazier, ambasador Malty, która pełni aktualnie przewodnictwo w tej organizacji.

– Mamy głęboką nadzieję, że po 12 latach od czasu zmiany naszego statusu, Rada Bezpieczeństwa przyczyni się do wdrożenia globalnego konsensusu w sprawie dwupaństwowego rozwiązania, przyjmując Palestynę jako pełnoprawnego członka – oświadczył palestyński przedstawiciel przy ONZ Riyad Mansour.

Wniosek w sprawie Palestyny nie spotkał się ze sprzeciwem żadnego z 15 członków Rady Bezpieczeństwa. Wywołął jednak furię najbardziej kochanej na świecie nacji. Według ambasadora Izraela przy ONZ Gilada Erdana, państwo palestyńskie będzie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jego kraju.

– Przyznanie państwowości Palestynie jest nie tylko rażącym naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych, ale także łamie zrozumiałą dla każdego podstawową zasadę, dotyczącą osiągnięcia trwałego rozwiązania przy stole negocjacyjnym – zaznaczył. Jak dodał, “ONZ od lat sabotuje pokój na Bliskim Wschodzie”. – Dzisiejszy dzień wyznacza początek punktu, z którego nie ma odwrotu – ocenił wściekły Żyd, cytowany przez Reutera.

NASZ KOMENTARZ: Uznanie Palestyny za państwo położy kres rozszerzaniu nielegalnej kolonizacji przez żydowskich nazistów, Zachodniego Brzegu Jordanu. Swoją drogą, jeśli uznanie Palestyny za państwo jest “błędem”, być może było nim też uznanie za nie Izraela?

Polecamy również:  Pijany Ukrainiec kierował cysterną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!