Świat Wiadomości

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłaszają dyskryminację osób niezaszczepionych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl władze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosiły, że już wkrótce takie miejsca jak centra handlowe, restauracje, obiekty rekreacyjne, a nawet wyższe uczelnie, będą niedostępne dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko Covid-19.

Takie restrykcyjne metody zaakceptował miejscowy Komitet ds. sytuacji Kryzysowych i Katastrof.

Przepisy wejdą w życie 20 sierpnia, nie będą dotyczyć tylko dzieci poniżej 16 roku życia i osób, które z uzasadnionych przyczyn zdrowotnych nie mogą się zaszczepić.

Od 20 sierpnia osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, nie będą mogły wejść do centrów handlowych, restauracji, kawiarni i wszystkich innych punktów sprzedaży detalicznej, z wyjątkiem supermarketów i apteki.

Inne miejsca, które staną się niedostępne dla niezaszczepionych, to siłownie, obiekty rekreacyjne, uzdrowiska, muzea, ośrodki kultury, parki rozrywki, uniwersytety, instytuty, szkoły publiczne i prywatne oraz żłobki.

Ma to być metoda na zahamowanie pandemii w ZEA, które odnotowały ponad 607 000 przypadków koronawirusa i 1802 zgonów od początku pandemii. W poniedziałek zgłoszono ponad 2000 nowych przypadków, a także sześć nowych zgonów.

Czy nas też to czeka?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!