Polska Wiadomości

Zjednoczona Prawica uzgodniła skład nowego rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderzy ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy uzgodnili skład nowego gabinetu – oznajmiła w mediach społecznościowych rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

„Odbyło się posiedzenie Rady koalicji, na którym ostatecznie zaakceptowano skład rządu” – napisała na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska.

Brak na razie informacji o terminie, w którym podane zostaną do publicznej wiadomości podjęte uzgodnienia. Także data zaprzysiężenia nowego rządu pozostaje tajemnicą koalicjantów.

– Z uwagi na bardzo napięty kalendarz prezydenta Andrzeja Dudy dokonanie zmian w rządzie w tym tygodniu jest praktycznie niemożliwe – tak rzecznik prezydenta Błażej Spychalski uciął spekulacje mówiące jakoby zaprzysiężenie miało dokonać się w najbliższym czasie.

Portal wPolityce.pl donosił, że koalicjanci porozumieli się w kwestii „piątki dla zwierząt”. Z kolei przedmiotem sporu miała być w dalszym ciągu ustawa zwana covidową bądź bezkarnościową, gdyż  jej projekt przewidywał bezkarność urzędnikom przekraczającym przepisy prawa w związku z tzw. pandemią koronawirusa.

Nieoficjalne jeszcze informacje mówią, że 10 stanowisk wiceszefów resortów objąć ma Solidarna Polska.

Myślicie, że to dobre posunięcie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!