Polska Wiadomości

Zjednoczona prawica ujawniła kandydatów na prezydentów miast

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak wskazał, kandydatem ZP na prezydenta Białegostoku jest Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos. Z kolei o prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolski, Sebastian Pieńkowski z PiS.

– Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany – oświadczył Kaczyński.

Jak dodał, w przypadku Kielc kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski. – To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny – mówił lider PiS.

Kaczyński poinformował też, że kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa została Małgorzata Wassermann. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska.

Kaczyński poinformował też, że kandydatem na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, a w Rzeszowie Wojciech Buczak.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!