Wiadomości

Ziobro: „Sprawca przyznał się do popełnienia zbrodni podczas wizji lokalnych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jako prokurator generalny uczynię wszystko, by w tej sprawie zapadł najsurowszy z możliwych wyroków – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując zarzuty wobec mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Poinformował, dziękując prokuratorowi okręgowemu ze Świdnicy, że „sprawca przyznał się do popełnienia zbrodni podczas wizji lokalnych we Wrocławiu”.

Szef resortu sprawiedliwości wziął udział w konferencji prasowej w Kielcach dotyczącej morderstwa 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Poinformował m.in. o tym, że we wtorek prokuratorzy wystąpią o tymczasowe aresztowanie 22-letniego podejrzanego o morderstwo dziewczynki.

– Uczynię wszystko jako prokurator generalny, by w tej sprawie zapadł najsurowszy z możliwych wyroków, który przewiduje polskie prawo, bo takie zło może być tylko i wyłącznie odpłacone najsurowszą możliwą karą, jaka jest przewidziana w Kodeksie karnym” – powiedział Ziobro.

Przypomniał, że w piątek Sejm przyjął zmiany w kodeksie, które wprowadziły dodatkowa karę tzw. bezwzględnego dożywocia. Zaznaczył jednak, że ta kara nie będzie mogła być zastosowana wobec tego sprawcy.

– Będziemy domagać się dla sprawcy zabójstwa dziesięciolatki kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia – powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał, że tylko takie możliwości daje aktualnie obowiązujący Kodeks karny.

Ziobro poinformował, że wobec podejrzanego 22-latka prowadzone są badania biologiczne, które służą temu, „by potwierdzić przekonanie śledczych wynikające z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego potwierdzonego przyznaniem się 22-latka do winy”.

Ziobro podziękował policji i prokuraturze. Dodał, że „bardzo ważnym momentem były wczorajsze nocne działania prokuratury, zwłaszcza prokuratora okręgowego w Świdnicy, który weryfikował z podejrzanym jego wersje obrony przeprowadzając wizję w różnych miejscach we Wrocławiu”.

– Właśnie w trakcie prowadzenia tych czynności przed prokuratorem okręgowym sprawca zdał sobie sprawę, że dalsze brnięcie w wersję niewiarygodna nie ma sensu i przyznał się do popełnienia tej okrutnej zbrodni – powiedział Ziobro.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!