Wiadomości

Ziobro: Będziemy równolegle przygotowywać się do samodzielnego startu w wyborach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zbigniew Ziobro podkreśla, że dla jego partii priorytetem pozostaje wspólny start z PiS. Minister sprawiedliwości nie wyklucza jednak samodzielnego startu.

Ziobro był pytany czy toczą się już rozmowy na temat wspólnej listy jego partii oraz PiS i SP w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Minister przyznał, że póki co nie ma takich rozmów. – Natomiast dla nas na pewno ważną informacją czy komunikatem jest zapowiedź pana marszałka Terleckiego, że nie bardzo widzi nas, jako środowisko, na listach Prawa i Sprawiedliwości, dlatego my oczywiście będziemy też równolegle przygotowywać się do samodzielnego startu w wyborach, ale zawsze pierwszą opcją będzie wspólny start, jako koalicja – stwierdził Zbigniew Ziobro w rozmowie z radiową Jedynką.

Polityk podkreśla, że polski system polityczny (gdzie mandaty są dzielone za pomocą metody d’Hondta) promuje tych, którzy “łączą siły”.

– I my byśmy chcieli, aby powstała również w perspektywie nowych wyborów koalicja, w której będziemy razem (z PiS) współdziałać, ale będziemy gotowi również oczywiście na inny wariant wydarzeń, ponieważ uważamy, że program i wartości, jakie niesie Solidarna Polska – obrony suwerenności, bezpieczeństwa energetycznego, reformy, takiej zdecydowanej sądownictwa – wart jest tego, aby środowisko, które stawia takie postulaty, znalazło się w parlamencie, uczestniczyło w polskiej polityce. Na pewno nie zrezygnujemy z wartości, w które wierzymy – tłumaczył Ziobro.

/Polskie Radio/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!