Wiadomości

Zielona Góra: Koszmarny wypadek na przejściu dla pieszych zarejestrowany przez kamerę monitoringu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

22-letni kierowca w minioną niedzielę (21 sierpnia) jechał ulicą Wojska Polskiego i na wyznaczonym przejściu potrącił przechodzącego tamtędy 17-latka. Chłopak widząc nadjeżdżający samochód próbował uciekać, ale niestety nie zdążył. Z obrażeniami został odwieziony do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności wypadku, który zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na miejsce zdarzenia przyjechali zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zajmujący się między innymi wyjaśnianiem okoliczności takich zdarzeń. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierującego, a także badanie na obecność środków odurzających. Wstępne badanie wykazało, że 22-latek kierował mając w organizmie marihuanę, amfetaminę i morfinę. Mężczyźnie pobrano krew do szczegółowych badań, aby określić stężenie tych substancji.

22-latek został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego. Lekarz określił wstępnie obrażenia pieszego jako średnie, ale nie wykluczył, że szczegółowe badania, którym poddawany jest 17-latek mogą wykazać, że obrażenia ciała jakich doznał są poważniejsze.

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli okaże się, że następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawcy może grozić nawet do 8 lat. W toku prowadzonego postępowania biegły określi stężenie środków odurzających w organizmie kierującego 22-latka i ich wpływ na przebieg zdarzenia. Pojazd, którym poruszał się kierujący także został zabezpieczony do badań.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!