Wiadomości

Zgubił torbę, w której było prawie 20 tysięcy zł, i nawet tego nie zauważył

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do pińczowskiej komendy zgłosiła się wczoraj kobieta, która znalazła skórzana torbę. Jak się okazało, znajdowały się w niej osobiste dokumenty i ponad 19 000 złotych. Dzięki temu gestowi właściciel jeszcze tego samego dnia odzyskał wszystko co zgubił.

Do mundurowych Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zgłosiła się managerka jednego z pińczowskich hoteli. Kobieta przyniosła ze sobą czarną, skórzana torbę, którą w hotelowej restauracji miał zostawić jeden z klientów. Chcąc aby torba bezpiecznie i szybko trafiła w ręce właściciela, postanowiła przynieść ją do komendy. Tutaj też otwarto znalezisko i co się okazało w środku znajdowały się różnego rodzaju dokumenty należące do 37-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego oraz pieniądze w kwocie 19 200 złotych.

Zaraz potem mundurowi nawiązali kontakt z właścicielem dokumentów. Kiedy opisał on dokładnie swoją torbę oraz jej zawartość, mógł się stawić po jej odbiór. Po osobistym sprawdzeniu torby nie miał żadnych zastrzeżeń co do jej stanu i zawartości. Jak wyjaśniał, w Pińczowie był przejazdem i zatrzymał się tu na posiłek, a wychodząc z restauracji po prostu zapomniał o torbie przewieszonej przez krzesło. Potem wsiadł w samochód i ruszył w swoim kierunku. O zgubie dowiedział się dopiero od telefonujących do niego policjantów.

Cała sytuacja mocno zaskoczyła 37-latka. Na szczęście trafił na bardzo uczciwy personel restauracji, której managerka wiedziała co dalej robić ze znaleziskiem, aby bezpiecznie trafiło do właściciela.

Źródło: KPP w Pińczowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!