Wiadomości

Żenująca hucpa z udziałem żon byłych prezydentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Michałowie zorganizowano manifestację solidarności z imigrantami. Biorą w niej udział Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska.

Wydarzenie pod hasłem “Matki na granicę” zaplanowano na sobotnie popołudnie przed siedzibą oddziału Straży Granicznej w Michałowie na Podlasiu.

Protest zorganizowało Stowarzyszenie Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. Pełne hasło pikiety to “Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie”. Organizatorki akcji podkreślają, że rozumieją rację stanu i działania polskiego rządu w celu uszczelnienia granic kraju, ale “nie godzą się na to, by działo się to w taki sposób”. Ich zdaniem w polskich lasach dochodzi do śmierci cudzoziemców. W związku z tym, zaplanowano przemarsz przygranicznym obszarem województw podlaskiego i lubelskiego.

Wydarzenie swoją obecnością wsparły byłe pierwsze damy – Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska, która w wywiadzie dla portalu wp.pl stwierdziła, że “rząd PiS gwałci prawa człowieka. Żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego chciałaby dopuszczenia do imigrantów organizacji humanitarnych, służb medycznych i wolontariuszy.

Komorowska i Kwaśniewska zostały zaproszone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Michałowie do odwiedzenia jednostki. Jak poinformowali pogranicznicy na Twitterze, żony byłych prezydentów przyjęły zaproszenie. Komendant placówki oraz funkcjonariuszki ze Stowarzyszenia “Łączy nas granica” mają opowiadać o pomocy udzielanej cudzoziemcom.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!