Wiadomości

Zełenski zaprosił Putina na spotkanie na Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaprosił prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina na spotkanie „w dowolnym miejscu Donbasu, gdzie toczy się wojna”.

Zełenski w opublikowanym na facebooku filmie powiedział, że „Ukraina i Rosja, mimo wspólnej przeszłości, inaczej patrzą w przyszłość. My to my. Wy to Wy. Ale to niekoniecznie problem, to szansa”. Dodał, że wciąż „nie jest za późno, aby powstrzymać śmiertelny rachunek przyszłych wojskowych strat”.

„Nie boimy się!” – stwierdził Ze4łenski, podkreślając, że sytuacja jest dziś inna, niż była w roku 2014. Dodał, iż rozmawiał z żołnierzami i że panuje duch bojowy. Podkreślił nadto, że normandzkiej czwórki „dyskutowano o wznowieniu zawieszenia broni, ale mimo poparcia wszystkich stron Rosja odmówiła poparcia wspólnego oświadczenia”.

„Jednocześnie pojawiła się propozycja spotkania na linii demarkacyjnej w celu jak najdokładniejszego przyjrzenia się i zrozumienia sytuacji. A co mam rozumieć? Bywam tam co miesiąc. Panie Putin! Jestem gotów pójść jeszcze dalej i zaoferować spotkanie w dowolnym miejscu ukraińskiego Donbasu, gdzie toczy się wojna” – powiedział Zełenski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!