Wiadomości

Zelenski odpowiada lobby LGBT w sprawie wprowadzenia tzw. “małżeństw jednopłciowych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do kancelarii Wołodymyra Zełenskiego wpłynęła petycja dotycząca ustanowienia tzw. „małżeństw homoseksualnych”. Zgodnie z prawem prezydent musi w ciągu 10 dni ustosunkować się do petycje, jeśli uzyska ona poparcie przeszło 25 tysięcy obywateli. Tymczasem pod rzeczoną petycją podpisało się 28.592osób…

Aktywiści ideologii LGBT chcą wykorzystać położenie, w jakim znalazła się Ukraina, która jest uzależniona od międzynarodowej pomocy. W tej grze udział bierze też stacja BBC, która czyni naciski, przekonując, iż kwestia „małżeństw” jednopłciowych jest problemem, szczególnie w czasie wojny, bo „zgodnie z prawem ukraińskim, jeśli jeden z parterów w takim związku umiera, drugi nie ma prawa go pochować”. Z kolei jedna z organizacji LGBT określiła petycję jako „ważny moment” dla członków społeczności.

„Ważne jest, aby osoby LGBTQ miały prawo zobaczyć swojego partnera i zabrać ciało z kostnicy oraz w razie potrzeby ubiegać się o odszkodowanie” — stwierdziła w rozmowie z BBC Oksana Solonska, kierownik ds. komunikacji medialnej w Kyiv Pride. „Wszystkie pary małżeńskie mają te prawa. Mamy nadzieję, że małżeństwa osób tej samej płci zostaną zalegalizowane, aby ludzie mogli się o siebie troszczyć” — oświadczyła aktywistka.

Prezydent Ukrainy zauważył w odpowiedzi, że Kodeks Rodzinny Ukrainy określa, że ​​rodzina jest podstawową i główną jednostką społeczeństwa. Rodzina składa się z osób, które mieszkają razem, łączy wspólne życie, mają wzajemne prawa i obowiązki. Zgodnie z Konstytucją Ukrainy małżeństwo opiera się na dobrowolnej zgodzie kobiety i mężczyzny (art. 51). Podkreślił też, że Konstytucji Ukrainy nie można zmienić w warunkach wojny lub stanu wyjątkowego (art. 157 Konstytucji Ukrainy). Zapewnił zarazem, że rząd pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi związków partnerskich, zarejestrowanych na Ukrainie, w ramach prac nad ustanowieniem i zapewnieniem praw i wolności człowieka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!