Wiadomości

Zełenski: Każdy, kto pomoże okupantom, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Co tydzień pojawia się coraz więcej doniesień, że okupanci przygotowują się do pseudoreferendów na terenach, które zajmują na południu naszego kraju. Chcę powiedzieć bardzo prostą rzecz: Każdy, kto w jakikolwiek sposób pomoże okupantom zrealizować ich zamiary, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – przekazał ukraiński prezydent w najnowszym oświadczeniu.

Jak dodał, stanowisko Ukrainy pozostaje bez zmian. – Nic im nie oddamy, a jeśli okupanci pójdą drogą tych pseudoreferendów, zamkną sobie wszelkie możliwości negocjacji z Ukrainą i wolnym światem, których strona rosyjska na pewno będzie potrzebować w pewnym momencie – podkreślił Zełenski.

Zaznaczył, że w tym tygodniu ma zamiar dalej apelować do przedstawicieli państw partnerskich i narodów, które “wspólnie z nami bronią wolności”. – Ukraina zrobi wszystko, aby nasza walka i potrzeby były znane wszystkim krajom świata i wśród wszystkich odbiorców – nawet tych, którzy zazwyczaj nie śledzą życia politycznego – mówił.

Zełenski odniósł się też do sytuacji Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, na terenie której prowadzony jest ostrzał. – Rozmawiałem z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Poinformował go o sytuacji na polu bitwy, o zagrożeniu, jakie stwarza Rosja uderzeniem w elektrownię atomową w Zaporożu. Nie ma na świecie takiego narodu, który mógłby czuć się bezpiecznie, gdy terroryści strzelają do elektrowni – powiedział prezydent Ukrainy.

Zwrócił uwagę, że w momencie, gdy rakieta trafi w elektrownie, istnieje duże ryzyko skażenia radioaktywnego. – Dlatego teraz potrzebna jest reakcja społeczności międzynarodowej na rosyjskie ataki na największą w Europie elektrownię jądrową – dodał.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!