Wiadomości

Zdjęto z porządku obrad Sejmu projekt ustawy mającej zablokować możliwość negocjacji roszczeń żydowskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu miało się odbyć pierwsze czytanie ich projektu ustawy o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, wysuwanymi przez środowiska żydowskie i w związku z ustawą S.447.

Pierwsze czytanie projektu, określanego przez polityków Kukiz’15 „Ustawą Anty-447” zaplanowano w Sejmie na godz. 16:30 w środę, 15 maja – czytamy na stronie Sejmu RP. Informację o tym podał na portalu społecznościowym poseł K’15 i współtwórca projektu, poseł Tomasz Rzymkowski.

Okazuje się jednak, że punkt ten został zdjęty z porządku obrad, o czym poinformował na twitterze poseł Rzymkowski:

– Ze względu na to, że marszałek Sejmu nie otrzymał wystarczających dokumentów czy opinii do ustawy Kuiz‘15 w związku ze sprawą roszczeń bezspadkowych, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu — powiedziała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, w środę po zakończeniu Konwentu Seniorów.

„Gdy rośnie nacisk środowisk żydowskich a ambasador RP jest atakowany w Izraelu PiS dziś rano chyłkiem zdejmuje projekt ustawy o mieniu bezdziedzicznym z porządku dziennego! Ustawa nie rozwiązuje problemu ale oni boją się nawet debaty” – napisał na twitterze poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje dziś w Sejmie konferencję prasową w tej sprawie:

/twitter, wpolityce.pl, kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!