Wiadomości

Zdewastowano pomnik Jana Pawła II w Szczecinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Opętani nienawiścią do Boga i ludzi osobnicy znów dali znać o sobie – zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zdjęcia zniszczonego monumentu opublikowali m.in. aktywiści kolektywu „Stop Bzdurom”, którym kieruje agresywny bojówkarz Michał Sz., używający ksywy „Margot”.

Akt wandalizmu miał miejsce w poniedziałek. Pomnik papieża Jana Pawła II znajdujący się na Jasnych Błoniach w Szczecinie został oblany czerwoną farbą.

– Policjanci ujawnili ten akt i w związku z tym prowadzimy czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawców – przekazała nam mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Informację o tym, że pomnik zniszczono, zamieścił na Facebooku kolektyw „Stop Bzdurom”, którym kieruje agresywny bojówkarz Michał Sz., który mówi o sobie „Margot” i który ma przedstawione zarzuty karne.

– Dziś w Szczecinie zdewastowano Pomnik Św. Jana Pawła II. Symboliczne, że zamazano napis: „Rodzina silna Bogiem, kraj silny rodziną” — poinformował szczeciński radny Dariusz Matecki.

– Napis już zmazany, na miejscu jest już policja i przedstawiciele Stowarzyszenia
Fidei Defensor. Będziemy składać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – poinformował w kolejnym poście zamieszczonym na twitterze Dariusz Matecki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!