Wiadomości

Zdewastowali elewację kościoła oraz pomnik, są w rękach policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Otwocka zatrzymali sześciu młodych osobników podejrzewanych o zniszczenie elewacji kościoła, elewacji i drzwi wejściowych budynku administracji rządowej, ogrodzenia posesji oraz banneru reklamowego restauracji w centrum miasta. Ponadto jedna z tych osób także znieważyła pomnik Józefa Piłsudskiego, nanosząc na niego sprejem niecenzuralne napisy.

Pod koniec października bieżącego roku policjanci z otwockiej komendy otrzymali szereg informacji o aktach wandalizmu na terenie Otwocka. Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, elewację budynku magistratu, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego.

Funkcjonariusze z wydziału prewencji współpracując z funkcjonariuszami z ogniwa do spraw nieletnich i patologii podjęli działania zmierzajace do wykrycia sprawców przestępstwa i dokonali wielu ustaleń, w których jednym z istotnym elementów były zapisy z miejskiego monitoringu.

W ubiegłym tygodniu otwoccy policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania zniszczenia mienia aż sześć osób w wieku 18-20 lat. Ponadto młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych. Funkcjonariusze z ogniwa do spraw nieletnich i patologii ustalili, kto wśród zatrzymanych stoi za znieważeniem pomnika Józefa Piłsudskiego, poprzez naniesienie na niego czerwonym sprejem niecenzuralnych napisów.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów trzem osobom. Dwie z nich już usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, zaś jedna zarzut znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego, za który grozi kara ograniczenia wolności.

Postępowanie zniszczenia mienia nadal jest w toku. Policjanci nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób.

/Policja Otwock/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!