Polska Wiadomości

Zdaniem sądu przerobienie hymnu Polski na “Marsz, marsz uchodźcy…” zasługuje na aprobatę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl publicysta Krytyki Politycznej znany jako Jaś Kapela w 2016 r. został skazany przez Sąd Rejonowy w Wołominie na karę 1000 zł grzywny i pokrycia kosztów procesu za przeróbkę Mazurka Dąbrowskiego i odśpiewanie słów: “Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy, nasza bieda już minęła, migrantów przyjmiemy. Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem, łączcie się z narodem”.

Wyrok ten został podtrzymany w lutym 2018 r. przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga. Po skardze Rzecznika Praw Obywatelskich, wczoraj Kapela został uniewinniony przez Sąd Najwyższy, który uznał, że nie znajduje „w sposobie, który został zaprezentowany przez Jana Kapelę, niczego nagannego”, a cel, który przyświecał autorowi, „jak najbardziej zasługuje na aprobatę”, a jego działanie pozbawione było cech społecznej szkodliwości”.

– Problem uchodźców jest na pewno istotnym problemem i w związku z tym jest to taka tematyka, która wymaga nagłaśniania i nie znajdujemy w sposobie, który został zaprezentowany przez Jana Kapelę, niczego nagannego – ocenił sąd.

W 2016 r. celem Kapeli byli m.in. Żołnierze Wyklęci.

– Na tyle dobrze znamy historie żołnierzy wyklętych, żeby wiedzieć, że nie wszyscy byli grzecznymi chłopcami. Według znanych danych zabili około 187 dzieci. Czego nie można powiedzieć o homoseksualistach – stwierdził lewacki działacz.

W jakim kraju my żyjemy?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!