Europa Islam Wiadomości

Zdaniem niemieckich lekarzy sprawdzanie wieku przybyłych imigrantów jest… nieetyczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Niemieckiego Związku Lekarzy prof. Frank Ulrich Montgomery uważa, że skupianie się na sprawdzaniu wieku imigrantów jest pozbawione sensu. Jego zdaniem „to skomplikowane badania, w czasie których łatwo o błąd, a poza tym to naruszałoby dobro imigrantów”.

Wypowiedź Montgomery’ego związana jest z morderstwami, których dokonali w ostatnim czasie w Niemczech młodzi Afgańczycy. Wszyscy twierdzili, że są nieletni, choć w rzeczywistości mieli ukończone 18 lat.

Kilka dni temu młody Afgańczyk brutalnie zamordował 15-letnią dziewczynkę. Szybko zatrzymany imigrant przekonywał, że nie ma 18 lat, podczas gdy jego ojciec poinformował służby, że syn jest już pełnoletni.

Półtora roku temu na zachodzie Niemiec inny afgański uchodźca zgwałcił i zamordował młodą Niemkę. Na procesie twierdził, że ma zaledwie 16 lat, podczas gdy jego rodzice określili wiek syna na 22 lata.

Ze policyjnych statystyk wynika, że nieletni imigranci w Niemczech popełniają coraz więcej przestępstw. Dziś 40 procent Niemców boi się wzrostu liczby wykroczeń i zbrodni popełnianych przez imigrantów pochodzących z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Choć na razie tamtejsi lekarzy nie zabierają zdania w kwestii „odmładzania” się imigrantów celem uniknięcia odpowiedzialności, ostatnie badania szwedzkiej  państwowej agencji Rättsmedicinalverket wskazują, że blisko 6800 (na 8000 sprawdzanych osób), które podawały się za nieletnie, w rzeczywistości miały ukończony 18. rok życia. Wśród nich byli też… 40-latkowie!

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!