Wiadomości

Zbiorowe zatrucie w sanockim przedszkolu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W przedszkolu na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Czytelnicy informują nas o chorych dzieciach, które od wczoraj mają zgłaszać się do sanockiego szpitala. Cierpią na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Oddział zakaźny jest już pełny.

– W przedszkolu zlokalizowanym na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Aktualnie hospitalizowanych jest 16 osób, ale grupa narażona zatruciem to około 100 osób – informuje Adam Sidor, Podkarpacki Inspektor Sanitarny. – Od poniedziałku przedszkole będzie zamknięte – dodaje.

„Pobrano próbki żywieniowe oraz wymazy od chorych. Do czasu ustalenia źródła zachorowań przedszkole pozostanie zamknięte” – czytamy w komunikacie na stronie Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

– Na podobne objawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych narzekają nie tylko przedszkolaki, ale także personel placówki z Błoni. – Pierwsze objawy były widoczne już w czwartek – mówią rodzice dzieci. – Przedszkolaki były wybierane do domów. W piątek w niektórych grupach (maksymalnie do 25 dzieci) było zaledwie po kilku przedszkolaków.

/esanok.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!