Polska Sports Wiadomości

Zbigniew Boniek skrytykował Lewandowskiego po ostatnich przegranych meczach polskiej reprezentacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek – mówił o Robercie Lewandowskim prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Niedzielny mecz w Włochami w ramach rozgrywek Ligi Europy Polacy przegrali 0:2. Kapitan biało-czerwonych nie krył rozgoryczenia porażką. Po spotkaniu Robert Lewandowski stanął przed kamerą TVP Sport. W odpowiedzi na pytanie dziennikarza o plan taktyczny na mecz z Włochami, piłkarz wymownie milczał. Cisza trwała 8 sekund. Następnie sportowiec skrytykował przygotowania do meczu z Italią. – Trudno powiedzieć, że czegoś nam zabrakło, bo zabrakło bardzo wielu rzeczy – powiedział Lewandowski.

Zachowanie kapitana polskiej reprezentacji Jerzy Brzęczek określił jako “niefortunne”. Teraz do sprawy odniósł się prezes PZPN. Zbigniew Boniek nie szczędził Lewandowskiemu słów krytyki.

– Nie jest powiedziane, że jeśli Robert Lewandowski coś powie, to ma zawsze rację. Na wszystkie treningi nie chodzę, ale jeśli chodzę, to widzę dyscyplinę i porządek. A gdyby nawet Robert miał rację, to taką rację wykłada się wewnątrz drużyny, nie przed kamerą – podkreślił Boniek w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. Jak tłumaczył, rolą kapitana jest cementowanie zespołu, nie zaś jego rozmontowywanie. Prezes PZPN stwierdził, że Lewandowski w przypadku swoich uwag powinien wybrać inny sposób komunikacji.

– Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek. Gdyby tak było, nie wygrałaby nawet z Gibraltarem. Powtarzam: nawet jeśli Robert ma rację, to niech ją mądrze sprzedaje, bo tylko pogorszy sytuację i na końcu do niego kibice też będą mieli pretensje – oświadczył.

To jednak nie był koniec krytyki pod adresem Lewandowskiego. – Nie boję się zresztą powiedzieć, że w ostatnich meczach grał przeciętnie. Mówię o meczach reprezentacji Polski, bo te Bayernu niezbyt mnie interesują – wskazał.

Co wy na to?

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!