Wiadomości

Zbigniew Boniek o reprezentacji Polski: W ten sposób nic nie osiągniemy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zbigniew Boniek skrytykował nastawienie i taktykę reprezentacji Polski, którą ta zaprezentowała podczas mistrzostw świata w Katarze. Były prezes PZPN dowodzi, że z takim podejściem nie da się zdziałać nic dobrego.

Zbigniew Boniek również uważa takie minimalistyczne podejście za niesłuszne. – Będziemy sobie ciągle wmawiali, że nie mamy dobrych piłkarzy, że nie umiemy grać? – dziwił się na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN. – Choć wyszliśmy z grupy, wyglądaliśmy słabo – stwierdził Zbigniew Boniek.

Biało-Czerwoni „pokazali pazur” jedynie w spotkaniu z Francją. – Było nastawianie typu „swoje zrobiliśmy, nie ma presji”. Nie no, w kadrze presja musi być zawsze – uważa Boniek. Przypomniał on mecz z 1982 roku, kiedy Polacy grali z Belgią, ówczesnym wicemistrzem Europy. Nie podchodzili do starcia ze zbyt dużym respektem. Wręcz przeciwnie, mimo klasy przeciwnika postanowili go zaskoczyć. – Wiecie, jakie wtedy mieliśmy hasło? „Trzeba im wpie******”. Jeśli nie marzysz, nie wierzysz, to w piłce nic nie zrobisz.

/Kanał Sportowy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!