Wiadomości

Zbigniew Boniek nie chce, by kadrę objął zagraniczny selekcjoner

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek zabrał na Twitterze głos w kontekście wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Według wybitnego piłkarza, zagraniczni trenerzy nie sprawdzili się i należy postawić na naszego rodaka.

Polski Związek Piłki Nożnej nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem, w związku z czym teraz konieczne będzie wybranie nowego selekcjonera reprezentacji. Głos w sprawie zabrał były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

“Jak kończyli z kadrą trenerzy zagraniczni to wszyscy wiemy. Jeden na koniec nie potrafił wygrać z nikim, wyprzedził tylko San Marino, olał wszystko i wszystkich i jeszcze doradzał klubowi zagranicznemu bez zgody. Drugi po zmianie władz po prostu uciekł” – napisał.

“Boniek, Zmuda, Lato, Mlynarczyk, Smolarek słuchali Machcinskiego ( Widzew) i młodego Piechniczka. Źle na tym Polska piłka nie wyszła. Warto trochę pomyśleć” – dodał w kolejnym wpisie.

“Cyfry, liczby, exel, to nie jest piłka jak się wszystkim wydaje. To tylko narzędzia pomocnicze. Trener z nazwiskiem? Wolałbym trenera z pasją, wizją. Przykład Rakowa pokazuje, ze można sobie nazwisko wyrobić. Ciekawi mnie jak to się poukłada!” – stwierdził w podsumowaniu.

Przy okazji przyznał, iż sam kiedyś popełnił błąd, więc chciałby przestrzec swoich następców, by nie szli tą drogą…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!